Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Jak můžeme usnadnit váš dovoz do Ruska a ochránit vaše investice?

Když dovážíte své výrobky do Ruska, musíte splnit celou řadu složitých certifikačních systémů a státních norem. V závislosti na povaze zboží, jež plánujete dodat do Ruska nebo jiné země Společenství nezávislých států (SNS), budete pravděpodobně potřebovat jedno či více schválení.

Společnost SGS má zkušenosti a akreditaci, a pomůže vám tedy vyhovět ruským požadavkům.

Jako přední světová společnost zabývající se certifikací vám nabízíme bezkonkurenční zkušenosti s požadavky ruské certifikace. Díky našemu statusu akreditovaného certifikačního orgánu, zařazení na aktuálním seznamu celní unie a licence od ruského úřadu dozoru Rostechnadzor vám můžeme zajistit schválení potřebná pro vstup na ruské trhy.

Řízení investic do infrastruktury

Než budete moci zahájit průmyslový projekt v Rusku, jako je výstavba továren či výrobních zařízení, musíte získat řadu schválení pro inženýrské služby, výstavbu a jiné technické činnosti. Před uvedením průmyslového zařízení do provozu tak pro váš projekt bude pravděpodobně třeba zajistit různé kombinace povolení, certifikátů, licencí a dalších povolení.

Získání těchto povolení může být složité a může vyžadovat koordinaci s různými státními a místními úřady. Například pro velký investiční projekt může být potřeba až 500 povolovacích dokumentů.

Vyhovující spotřební zboží

Vývozcům a dovozcům vybavení a spotřebního zboží také pomáháme vstoupit na ruský trh a evropské trhy prostřednictvím certifikace v souladu se státními a mezinárodními normami. V Rusku působíme jako akreditovaný certifikační orgán CU TR (ex GOST R), licencovaná expertní organizace poskytující verifikační služby v oblasti průmyslové bezpečnosti, a jako notifikační orgán (NB) pro poskytování verifikace souladu s evropskými směrnicemi i dalšími příslušnými licencemi a akreditacemi.

Pro expertní služby v oblasti průmyslové bezpečnosti je společnost akreditována u úřadu Rostechhnadzor a naši odborníci absolvují pravidelné povinné atestace a postupy ověřování kvalifikace. Certifikační a povolovací služby pro ruský trh se koordinují z našeho kompetenčního střediska.

Poradenské služby

Na podporu velkých projektů v Rusku poskytují naši odborníci také tyto poradenské služby:

  • verifikace a validace návrhu
  • validace použitých materiálů a řešení v souladu s ruskými normami pro návrhy, inženýrské služby a výstavbu, včetně aspektů životního prostředí a průmyslové bezpečnosti
  • získání pozitivních závěrů ohledně dokumentace k návrhu GlavGosExpertiza

Proč si zvolit společnost SGS?

Prostřednictvím našich služeb pro soulad s předpisy vám pomůžeme projít celým procesem a zajistíme vám, abyste získali příslušné certifikáty a povolení, které potřebujete pro dovoz zboží a realizaci průmyslových projektů v Rusku. Jako přední světová společnost v oboru inspekce, verifikace, certifikace a testování vám nabízíme bezkonkurenční zkušenosti s ruskými normami. Naší hlavní výhodou jsou naši lidé, naše zkušenosti, dovednosti a schopnost vyhledat a nalézt řešení neobvyklých situací v mezinárodním prostředí. Můžeme vám tak pomoci překonat překážky a přistupovat k realizaci vašeho projektu snadněji a bezpečněji. V průběhu nákupu a výstavby vám můžeme pomoci zamezit překročení stanovených nákladů a zpoždění projektu.

Další výhody našich certifikačních služeb pro dovoz:

  • Společnost SGS je akreditovaným certifikačním orgánem GOST od roku 1993
  • Síť 30 poboček SGS v Evropě, Americe, Asii s odborníky akreditovanými pro GOST/CU
  • Úzká spolupráce s příslušnými ruskými úřady
  • Partnerství s akreditovanými laboratořemi v Rusku
  • Přístup do oficiálních databází již certifikovaných dodavatelů
  • Certifikační řešení vytvořená na míru pro komplexní průmyslové projekty

Spojte se s námi ještě dnes a zjistěte, jak vám prostřednictvím našeho širokého portfolia služeb můžeme pomoci získat ruské certifikáty a povolení pro vaše výrobky a velké projekty.