Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Společnost SGS, jako zcela nezávislý poskytovatel programů kontroly mechanické bezpečnosti, nabízí pro majitele vozových parků řešení kontroly emisí vozidel jako inspekce emisí vozidel.

Cíle programu:

  • snížení výfukových emisí vozidla: u správně nastavených motorů se zlepší spalování a tím se sníží emise škodlivých zbytků do atmosféry, čímž se získá další výhoda ve snížené spotřebě paliva a nižším opotřebení motoru,
  • omezení hluku: proražená výfuková potrubí a neschválené klaksony atd. jsou hlavními příčinami nadměrného hluku,
  • snížení zápachu: zápach benzínu nebo motorové nafty jsou obvykle výsledkem děravých nádrží a potrubí a
  • snížení vizuálních obtěžování: ta jsou hlavně způsobována nadměrným kouřem vznikajícím ve starých nebo špatně nastavených motorech.

Rozpoznání emisí motorového vozidla jako významného přispěvatele ke znečistění vzduchu a poškození prostředí vyžadovalo, aby odpovědné orgány vyhledaly řešení pro kontrolu a monitorování výkonnosti svých vozových parků. Globální tlaky na splnění emisních předpisů, směrnice o čistém vzduchu a konstantní nárůst motorizace si vyžádaly odpověď od kompetentních orgánů ve formě programů na kontrolu emisí.

Automotive divize společnosti SGS má bohaté zkušenosti v navrhování a provozování široké řady pokročilých programů a přidružených služeb na kontrolu vozidel pro velké i malé vozové parky. Navrhli a realizovali jsme úspěšné povinné programy pro státy na čtyřech kontinentech. Každý program je zakázkový produkt kombinovaných mezinárodních odborných znalostí společnosti SGS a důkladných znalostí podmínek místního trhu a jednotlivých charakteristik, požadavků a potřeb trhu.

Za náš provoz řízení sítě kontrol vozidel zahrnující celkovou modernizaci (vybavení, zařízení a personál) a privatizaci kontrolních programů a souvisejících činností, které byly tradičně provozovány veřejnou správou, jsme se stali široce respektovanými. Díky naší velmi široké řadě zařízení a oblastí odborné kvalifikace získáte z partnerství se společností SGS výhody ve sjednocení nejlepších globálních praktik a nejnovějších technických postupů.