Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Tento koncept, také známý pod zkratkou CIVIO (Contrôle d'Identification des Véhicules Importés d'Occasion) ve francouzštině, byl vyvinutý roku 1996 společností SICTA, dceřinnou firmou společnosti SGS, v Pobřeží slonoviny, jako odpověď na úmysl místní vlády liberalizovat dovoz ojetých vozidel do země. Nejvíce populární aplikací této služby je kontrola ojetých (použitých) vozidel, která se importují do jiných zemí.

Od června 2005 svěřily celní orgány Pobřeží slonoviny programu CIVIO kromě identifikace také ohodnocení ojetých vozidel, což je nyní nazývané: “Contrôle d’Identification et Valorisation des Véhicules Importés d’occasion”, ohodnocení importovaných ojetých vozidel.

Použití CIVIO:

  • identifikace importovaných ojetých vozidel pro zjištění jejich přesného typu, modelu a specifikací k sestavení registračního dokumentu vozidla ze země dovozu, včetně fotografií všech zjištěných vozidel a
  • určení kategorie a hodnoty vozidla pro výpočet cel a daní, které stát vyúčtuje.

Cílem je kontrola identifikace importovaných vozidel, aby se zajistilo správné inkaso příjmů a ustanovil technický soulad s místní způsobilostí k jízdě a standardy emisních kontrol. Identifikace i technická kontrola poskytované společností SGS jsou nezbytné pro vyhodnocení celních poplatků, které musí zaplatit dovozce a pro žádost o registraci vozidla.

Tyto inspekce vozidel jsou poskytovány Automotive divizí SGS klientským organizacím na celém světě.