Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Díky nezávislé verifikaci, provedené našimi službami pro oblast klimatických, změn budou mít vaše dobrovolné zprávy skleníkových plynů a měření uhlíkové stopy větší důvěryhodnost.

Ihned nám zavolejte a zjistěte, jakým způsobem můžeme verifikovat vaše zprávy.

Na současném trhu s uhlíkem existuje několik dobrovolných iniciativ vykazování, kde můžete předložit zprávy týkající se skleníkových plynů a měření uhlíkové stopy. Abychom zvýšili vaši důvěru na trhu a dodali vašim dobrovolným příspěvkům na důvěryhodnosti, poskytujeme konzistentní metody vyhodnocení a nezávislé služby v oblasti monitorování, verifikace a certifikace. Jsme oprávněni poskytovat služby v programech pro dobrovolný offset "Dobrovolný uhlíkový standard" a "Zlatý standard".

Můžeme také potvrdit měření snížení emisí, které jsou vědecky věrohodné, ale nesplňují kritéria pro vyhovění projektu "Mechanismus čistého rozvoje" nebo "Společně zaváděná opatření". Důvody jsou obvykle politické – například pokud hostitelská země neratifikovala Kjótský protokol.

Společně se snížením emisí ověřujeme dobrovolné inventarizace skleníkových plynů organizací podle normy ISO 14064. Toto může být použito pro veřejné nebo interní vykazování, řízení nákladů a pro účely ukázek akcionářům a regulačním orgánům. Vysílá se tím signál odhodlání vašeho vedení ke snížení vaší uhlíkové stopy a jeho uvědomění si přínosů tohoto odhodlání pro budoucí podnikání. Některé organizace použili naše ověření jako možnost k okamžitému jednání, namísto čekání na novou mandatorní legislativu.

Mezi příklady našeho dobrovolného ověřování patří:

  • offset emisí oxidu uhličitého spojených s přepravou za pomoci iniciativ v souladu s Kjótským protokolem; 
  • dokumentace toho, že jsou použité kredity ukončeny;
  • vytvoření uhlíkově neutrálních provozů a produktů;
  • ověřování emisí vzniklých z provozní energie, používání kancelářského papíru a leteckých obchodních cest zaměstnanců;  
  • offset efektů emisí uhlíku vzniklých přepravou.

Námi ověřené a zaštítěné prohlášení o vašem snížení emisí a skleníkových plynů má nesporné výhody a zvyšuje důvěryhodnost vašeho projektu. Zavolejte našemu tým ještě dnes a zjistěte si, jak je pro vaši organizaci snadné účastnit se dobrovolných iniciativ a plánů v oblasti emisí.