Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

V dnešním velmi konkurenčním obchodním prostředí vám může flexibilní přístup ke smluvním a fyzickým omezením ropných komodit poskytnout zásadní výhodu oproti konkurenci.

Společnost SGS poskytuje specializované služby mísení ropných produktů, které vám pomohou co nejlépe využít surovin dostupných na trhu. Můžeme zajistit udržování nejvyšší kvality vašich produktů a dokážeme reagovat rychle a pozitivně na jakékoliv změny na trhu.

Proč mísení?

Volba optimální kombinace složek pro konečný produkt je jedním z nejkritičtějších ekonomických problémů pro obchodníky i rafinérie. Mísení (blending) je komplikovanější než pouhé smíchání složek. Moderní pohonné hmoty mohou pocházet až z 15 různých uhlovodíkových skupin, přičemž každá má vliv na konečnou specifikaci a celkovou cenu.

Produkty lze mísit různými postupy, jako např. in-line v potrubním systému, dávkovým mísením v tancích a mísením na palubě námořních plavidel. Každý z těchto procesů má své výhody a problémy a vyžaduje odborné znalosti, aby fungoval efektivně.

  • In-line mísení benzínu, destilátů, leteckého paliva a petroleje se provádí vstřikováním přiměřeného množství každé z komponent do hlavního potrubí, kde turbulence podpoří promíchání. 
  • Aditiva, jako jsou přísady pro zlepšení oktanového čísla, deaktivátory kovů, antioxidanty, antidetonační činidla, přísady proti vylučování parafinických látek, inhibitory koroze, detergenty atd. se přidávají během mísení nebo po něm, aby se dosáhlo specifických vlastností, jež smísené uhlovodíky nemají.
  • Mísení na palubě nabízí dodavatelům a obchodním organizacím mnoho výhod, protože jim poskytuje možnost připravit náklad podle požadovaných specifikací bez potřeby pobřežních zařízení. Naši odborníci vám mohou pomoci dosahovat nejlepších výsledků pomocí laboratorních manuálně připravených směsí a našeho vlastního softwaru pro mísení.

SGS také nabízí školicí kurzy pro mísení.

Zjistěte více informací, jak vám služby společnosti SGS v oblasti mísení paliv mohou zajistit konkurenční výhodu při mísení ropných výrobků.

kontaktujte nás