Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Jako světový lídr na poli obchodování s LNG společnost SGS poskytuje řadu služeb pro LNG průmysl na podporu nových kontraktů a rozvoje projektů.

Kromě přezkoumání nových kontraktů prostřednictvím našeho komplexního postupu pro přezkoumání prodejních kupních smluv (SPA), také nabízíme poradenské služby k zajištění nejvyšší přesnosti systémů pro odběr vzorků a sledování složení a můžeme nabídnout uzpůsobená školení pro postupování správy.

Přezkoumání prodejní a kupní smlouvy

Provedeme přezkoumání za účelem:

  • ověření, zda je SPA v souladu s nastavením terminálu, abychom zajistili, že terminál může splnit požadavky podle dohody mezi kupujícím a prodávajícím;
  • ověření, zda jsou veškerá provedená měření, testy a výpočty v souladu s nejnovějšími mezinárodními standardy (akceptovanými v oboru);
  • ověření, zda je výpočtová část kompletní a zda lze provést plný výpočet na základě kompletních informací;
  • určení vašich konečných výsledků oproti všem ostatním možnostem výpočtu, kvůli různým normám/standardům, které lze použít pro konečný výpočet energie.

Systém odběru vzorků

Provedeme plný audit výkresů a stávajícího systému, abychom identifikovali a opravili potenciální problémy během fáze spouštění.

Sledování změn ve složení

Kvůli nestabilitě LNG se molekulární složení konkrétního nákladu během přepravy mění. Po naložení na loď se jako první vypařují složky s nejnižším bodem varu, dusík a metan. Následkem tohoto přirozeného odpaření a změně ve složení vzniká nová hrubá výhřevnost (GHV) a hustota, čímž se mění hodnota samotného LNG.

Společnost SGS vytvořila databázi pro sledování změn v množství a jakosti LNG během přepravy. Po zadání údajů o LNG z míst nakládky a vykládky pro každou cestu můžeme zjistit trendy a předpovědět změny složení na základě zkušeností. Naše databáze v současnosti obsahuje údaje o několika tisících operací z různých přístavů nakládky a vykládky. Veškeré zákaznické informace, které uchováváme, jsou považovány za důvěrné.

Tato databáze se nepoužívá pouze k předpovídání očekávaného složení v přístavu vykládky, ale také užitečně ukazuje správnost odběru vzorků a analýzy v přístavu nakládky, přepočítání hustoty a GHV podle různých norem a referenčních teplot a srovnání výkonu různých lodí klienta.

Řešení sporů

V případech, kde hlavní nebo záložní systémy vzorkování selhaly, nebo kde jsou výsledky zpochybňovány a nejsou v souladu s očekáváním, jsme byli žádáni našimi klienty o vytvoření simulace na základě historických dat pro řešení sporů. Naši databázi lze také použít k identifikaci nebo potvrzení, zda vzorkovací systém v místě nakládky nebo vykládky selhal.

Školení vašich zaměstnanců pro postupování správy

Můžeme navrhnout školení o postupování správy, které bude uzpůsobené podle požadavků pro vás a vaše zaměstnance.

Zjistěte si více o službách přezkoumání smluv a poradenství v oblasti LNG od společnosti SGS.

kontaktujte nás