Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Plyny jsou důležité pro výrobu mnoha farmaceutických ingrediencí a farmaceutik a jejich použití je regulováno pravidly správné výrobní praxe (cGMP) a lékopisy.

Zájem o monitorování použití plynů, jako je stlačený vzduch, kyslík, dusík a oxid uhličitý, které jsou považovány za pomocné látky, tzv. excipienty, stále roste. Cílem analýzy plynů zajišťované společností SGS v rámci služeb pro farmaceutickou výrobu je usnadnit klientům dodržování předpisů.

Společnost SGS je světovou jedničkou v testování farmaceutik a spolupracuje s předními 20 farmaceutickými společnostmi. V oblasti analýzy plynů jsme získali odborné znalosti, díky kterým máme velký náskok před jinými dodavateli. Naše služby analýzy plynů zahrnují:

  • testování vzduchu, kyslíku, oxidu uhličitého a dusíku;
  • testování čistoty;
  • testování částic;
  • mikrobiální testy a rosný bod;
  • testy na zbytky olejů, aerosolové oleje a zbytky sycení plynem a dezinfekční prostředky.

Testy jsou prováděny na zvolených vzorcích před použitím ve výrobě a výsledky jsou zaznamenány v Protokolu o provedení rozboru, který dokládá, že byly dodrženy regulatorní normy.

Testy můžeme uzpůsobit podle vašich specifických potřeb. Kontaktujte nás a informujte se na služby, které vám společnost SGS může nabídnout v oblasti analýz farmaceutických plynů.