Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Poskytněte svým zákazníkům jistotu, že získají zboží v přijatelném stavu, a předejděte ztrátám způsobeným při přepravě a manipulaci, a to díky spolehlivým a kvalitním obalům.

Testování obalových materiálů, které provádíme, je jednoduché, rychlé a poměrně levné. Zajistíme, že vaše obalové materiály budou splňovat vaše specifikace a poskytnou požadovanou ochranu.

Díky testování obalů a papíru s využitím postupů ISTA a ASTM D-4169 můžete minimalizovat riziko poškození výrobku a jeho degradaci během přepravy a distribuce. Provádíme testování, které zahrnuje: fyzikální a mechanické zkoušky (náraz, vibrace a štosování atd.), testy zvětrávání a stárnutí, odolnost materiálu, kvalitu tisku, testy chemických látek, testování ISTA a testování na kontakt s potravinami.

Obalové materiály a obalový odpad jsou v EU regulovány směrnicí 94/62/EC. Pro vyšší úroveň ekologické ochrany lze obaly testovat také na základě směrnice 94/62/ES o koncentracích těžkých kovů, rozhodnutí 97/129/ES Harmonizace vnitrostátních opatření a rozhodnutí 1999/177/ES o podmínkách pro udělování výjimky pro přepravky a palety z plastů.

Ve Spojených státech se na základě Toxic Packaging Clearinghouse (TPCH) prosazuje zákon o toxických látkách v obalech.

S využitím služeb certifikované laboratoře ISTA (International Safe Transit Association), jakou je například laboratoř u nás v SGS, můžete klidně spát. Když váš obalový design projde testováním ISTA, můžete mít jistotu, že ochrání výrobek před očekávanými riziky, které se při přepravě běžně vyskytují. Z programu testování přepravy ISTA můžete mít užitek v podobě lepší ochrany a nižších ztrát, menšího počtu nebo eliminace reklamací, kratší doby vývoje výrobku a větší spokojenosti zákazníků. Díky kvalifikaci za člena ISTA je možné umístit na obaly označení certifikátu testované přepravy.

Naše testovací laboratoře řešení v oblasti přepravních obalů jsou ISTA, NMFC, UN/DOT, mají certifikát IATA certified zahrnují celou řadu postupů ASTM a TAPPI. Máme také akreditaci COFRAC pro kontaktní testování potravin.

K primárním a sekundárním obalovým výrobkům patří papír – lepenkové a plastové výrobky, papírové a plastové sáčky, lepenkové krabice, palety, plastové láhve a fólie a sklo.

Zvyšte spokojenost zákazníků a snižte náklady díky testování obalových materiálů od SGS.