Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

V roce 1995, COLIPA (Evropské sdružení výrobců kosmetiky, parfumerie a toaletních potřeb) zavedla pokyny pro bezpečnost, alternativní testovací postupy, vzdělávání veřejnosti a osvědčené postupy výroby kosmetických přípravků pro kosmetické společnosti obchodující ve členských zemích Evropské unie (EU).

Dnes, COLIPA směrnice EU o kosmetických přípravcích zastupuje zájmy více než 2000 zodpovědných výrobců kosmetiky od velkých korporací až po malé, rodinné podniky.

Veškeré kosmetické přípravky musí být registrovány od COLIPA před uvedením na trh v EU. Před schválením registrace COLIPA hodnotí inspektoři v každém členském státě Evropské unie posouzení bezpečnosti kosmetických přípravků pro nové produkty a kontrolují produkty, které již na trhu jsou. Audit na základě požadavků COLIPA je důležitým prvním krokem pro firmy, které chtějí obchodovat s kosmetickými výrobky na trhu Evropské unie. Společnost SGS získala světovou pověst pro provádění komplexních auditů na základě mnoha mezinárodních směrnic bezpečnosti kosmetických přípravků, včetně COLIPA.

Vysoce kvalifikovaní, nezávislí auditoři od společnosti SGS provádí komplexní audity vašich produktů a vašich osvědčených výrobních postupů na základě požadavků COLIPA pro zajištění souladu před tím, než požádáte o registraci vašich kosmetických produktů.

Kosmetický průmysl je jedním z nejrychleji rostoucích sektorů v evropské ekonomice. Audit od společnosti SGS na základě bezpečnostních požadavků COLIPA (1995), vám dává jistotu, že vaše kosmetické produkty naleznou úspěšně mezeru na trhu EU.