Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Díky certifikaci zpracovatelského řetězce dřeva (CoC) můžete prokázat, že dřevo, se kterým obchodujete nebo které používáte, pochází z dobře spravovaných lesů nebo jiných kontrolovaných zdrojů.

Od kulatiny přes stavební dřevo až k nábytku a buničině – je stále důležitější přesně znát původ vašeho materiálu. Povinné požadavky jsou také stále přísnější a zákazníci, kteří mají povědomí o problematice životního prostředí, vyžadují dřevo z dobře spravovaných lesů.

S certifikací CoC od SGS může každý kdekoliv na světě rychle určit původ vašich produktů ze dřeva a procesy, kterými prošly. To hraje důležitou roli v zajištění sledovatelnosti dřeva od zdroje přes celý dodavatelský řetězec.

Jedná se o garanci, kterou stále častěji vyhledávají koncoví spotřebitelé i vaši zákazníci.

Jak se dodavatelský řetězec posuzuje?

Pro certifikaci vašeho dodavatelského řetězce naši hodnotitelé navštíví všechna místa, kde se produkty vyrábí, zpracovávají a distribuují. Na každém místě zkontrolujeme:

  • označení produktů;
  • oddělení produktů;
  • vedení záznamů.

Pokud po ověření úplnosti a správnosti těchto údajů nezjistíme neshody, obdržíte kompletní zprávu a certifikaci CoC.

Tento proces je jednoduchý a efektivní a může být proveden během 20 dnů.

Můžeme provádět integrované audity podle různých norem zpracovatelského řetězce i podle programů správy lesů (FM) a ušetřit tak vaší organizaci čas i peníze. Naše globální síť funguje podle podmínek licencí udílených ze strany FSC™, PEFC™ a SFI™. Další informace jsou dostupné na vyžádání.

Spolu s certifikací zpracovatelského řetězce může společnost SGS také certifikovat programy správy lesů a normy pro lesnické postupy, díky čemuž vám ušetří čas i peníze. V oblasti správy lesů SGS certifikuje podle mnoha uznávaných programů.

Kontaktujte vaši lokální pobočku SGS ještě dnes, abyste zahájili proces certifikace zpracovatelského řetězce dřeva.