Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Na základě stanovení profilu mastných kyselin v olejnatých plodinách můžete konzumentům následně poskytnout zdravější potravinářské výrobky.

Společnost SGS analyzuje olejnaté plodiny (např. sóju, slunečnici, světlici barvířskou – saflor, podzemnici olejnou, řepku olejku a len) za účelem stanovení složení mastných kyselin.

Jsme také schopni podpořit vaše snahy při zavádění příslušných projektů šlechtění olejnatých plodin a vytváření plodin dle vašich představ, a to na základě výsledků získaných z hrstky vybraných semen. Námi prováděná analytická metoda testování olejnatých semen byla ověřena z hlediska zajištění přesnosti. Před zpracováním mastných kyselin na metylestery mastných kyselin (FAME) olej z jednotlivých semen nebo směsných objemových vzorků extrahujeme pomocí organického ředidla.

Rychlé výsledky

K analýze těchto těkavých metylesterů mastných kyselin používáme plynový chromatograf (GC). Složky většího množství semen, jednotlivých semen nebo pouze jejich úlomků lze testovat v množství 300 vzorků za den. Výsledky vyjádřené v procentech z celkového množství mastných kyselin oznamujeme zpravidla za pouhých 48 hodin.

Naše laboratoře provádějící analýzu oleje akreditované normou ISO 9001:2008 si udržují dobré jméno s ohledem na nezávislost, integritu a inovativnost dodržováním přísných pravidel.

Zjistěte, jak vám může společnost SGS pomoci vyvinout zdravější potravinářské výrobky a získat vyšší přízeň konzumentů - obraťte se na nás hned teď.