Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Společnost SGS nabízí v rámci svých služeb odebírání vzorků na farmě i v laboratoři a také provádění testů, což usnaďňuje obchodníkům s vlnou, producentům a zpracovatelům učinit kvalitnější informovaná rozhodnutí.

Poskytujeme údaje získané například měřením průměru a délky vlny a nabízíme také:

  • testování rouna na farmě;
  • laboratorní testování rouna;
  • vážení a odebírání vzorků na místě;
  • osvědčení pro předprodejní aukce a soukromý prodej;
  • zprávy výsledků testů pro soukromý prodej.

Jako odpověď na vzrůstající potřebu testování jednotlivých zvířat přímo na farmě se nyní naši školení pracovníci účastní příprav ke stříhání či přímo stříhání na místě. Během práce v přísně kontrolovaných podmínkách získáváme měření, která potřebujete pro zlepšení kvality vašeho chovu nebo pro objektivní třídění pomocí přenosného zařízení OFDA 2000 určeného k měření délky a průměru vlákna vlny.

Pokud se jedná o prodej vlny a laboratorní testy, disponujeme službami, které zahrnují jak obchodní osvědčení, tak testování surové vlny. Tyto služby jsou založeny na odběru vzorků podle požadavků předpisů Mezinárodní organizace pro vlnu a textil (IWTO).

Provádíme také laboratorní testy rouna v rámci nezávislé služby, která poskytne producentům údaje potřebné k negativní selekci zvířat nebo pro potřebu výběru do chovu. Producenti a chovatelé pouze zašlou vzorky rouna vybraného od jednotlivých zvířat (např. ovce, kozy nebo alpaky) a my obratem co nejrychleji a s co nejnižšími náklady poskytneme výsledky.

Obraťte se na SGS a zjistěte více informací ohledně testování rouna a dalších služeb pro producenty vlny.