Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Ve své síti laboratoří umístěných ve všech hlavních světových oblastech produkce a zpracování kašmíru provádí společnost SGS testy identifikace vláken, které zajistí, že jednotlivé šarže výrobku obsahují pouze uváděná vlákna.

Naše testy detekce náhrady kašmíru vlnou a jinými vlákny pomáhají zachovat vysokou kvalitu a hodnotu kašmíru.

Naše služby v oblasti identifikace zvířecí srsti slouží k ověření živočišných druhů a k identifikaci živočišných vláken přítomných v kožešinách a ve směsích vláken. Při analýze obsahu vláken využíváme optickou metodu a metodu skenování elektronovým mikroskopem (SEM). Dále nabízíme nejmodernější testovací služby zaměřené na identifikaci živočišných druhů za pomoci hmotnostní spektrometrie typu MALDI-TOF, což je postup označovaný jako SIAM (hmotnostní spektrometrie sekundárních iontů).

Za pomoci metody SIAM jsme schopni určit živočišné druhy z nejmenších stop zvířecí srsti, drápů a nehtů - aniž bychom záviseli na DNA nebo RNA. Metoda SIAM navíc umožňuje identifikaci morfologicky poškozených vláken, která lze obvykle identifikovat pomocí mikroskopu.

V zájmu zachování konzistentnosti a přesnosti testování kašmíru používáme metody měření schválené pro dané odvětví a poskytujeme našim pracovníkům standardizované školení, při němž využíváme vlastní knihovnu živočišných vláken s doloženým původem. Naše centrální pracoviště ve Velké Británii akreditované Institutem výrobců kašmíru a velbloudí srsti (CCMI) má k dispozici následující knihovnu:

  • knihovnu zvířat s doloženým původem - shromažďujeme vlákna přímo ze známých druhů zvířat, což nám umožňuje potvrdit, z jakého zvířete konkrétní vlákno pochází;
  • knihovnu vláken s doloženým původem - vybudovali jsme databázi živočišných vláken s doloženým původem na základě známých zvířat v rámci naší knihovny zvířat s doloženým původem. Za použití SEM i optického mikroskopu měříme u každého vlákna následující vlastnosti:

Naše služby identifikace a testování vláken vám mohou pomoci ověřit zdroj vláken, a tudíž zachovat kvalitu a hodnotu. Obraťte se na společnost SGS ještě dnes a získejte více informací.