Skip to Menu Skip to Search Kontaktujte nás Czech-Republic Webové stránky a jazyky Skip to Content

Odběr vzorků a testování sena a píce společností SGS - zajištění kvality vašeho sena.

Testování píce je základem pro vytvoření poměrů, proto musí být získané výsledky přesné. Seno je velmi různorodý rostlinný materiál, který se liší v závislosti na polních podmínkách během růstu a sklizňových období. Vykazuje také odchylky v poměru list-stonek, ale také v proporcích směsi lusku a trávy v jedné šarži. Společnost SGS poskytuje služby v oblasti odběru vzorků a testování pro všechny vaše potřeby spojené s produkcí sena a píce.

Odběr odpovídajícího a reprezentativního vzorku je nejdůležitějším faktorem správné analýzy píce. Laboratorní analýza může stanovit kvalitu dodaného vzorku, avšak v případě, že vzorek zcela neodpovídá kvalitě celé šarže, nelze provést analýzu správně.

Analýza pícnin obvykle sestává z analýzy hrubého proteinu (CP), acidodetergentní vlákniny (ADF), neutrálně detergentní vlákniny (NDF), vápníku (Ca), fosforu (P), draslíku (K) a hořčíku (Mg). Ostatní prvky jako například železo (Fe), mangan (Mn), zinek (Zn) a měď (Cu) jsou také užitečné při určování konečného poměru. 

Obraťte se na svou místní pobočku společnosti SGS ještě dnes a zjistěte, jak vám odběr vzorků a testování sena a píce společností SGS může zajistit kvalitu sena a zvýšit účinnost píce.